ФЕМИНОРМ ОСТЕО

30 растителни капсули

Феминорм Остео содржи полна комбинација од моќни фитоестрогени

Количина
554.00 ден

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 150 денари.

Опис

Feminorm Osteo/ Феминорм Остео

За менопауза и здрави коски

Што претставува ФЕМИНОРМ ОСТЕО

Феминорм Остео содржи полна комбинација од моќни фитоестрогени (структурно и функционално ги надополнуваат женските полови хормони) и активна форма на витамин Д. Природните состојки на производот придонесуваат за благопријатниот ефект врз функцијата на женскиот полов систем и намалување на менопаузалните тегоби. Исто така делуваат врз коскеното ткиво, со тоа што витаминот Д овозможува полесно усвојување на калциумот. Придонесува за полесно надминување на остеопорозата и менопаузалните тегоби.

Намена при

Феминорм Остео содржи полна комбинација од моќни фитоестрогени (структурно и функционално ги надополнуваат женските полови хормони) и активна форма на витамин Д. Природните состојки на производот придонесуваат за благопријатниот ефект врз функцијата на женскиот полов систем и намалување на менопаузалните тегоби. Исто така делуваат врз коскеното ткиво, со тоа што витаминот Д овозможува полесно усвојување на калциумот. Придонесува за полесно надминување на остеопорозата и менопаузалните тегоби

Дозирање

Се зема по 1 растителна капсула на ден.Феминорм Остео добро е да се зема за рана превенција од остеопороза, кај остеопенија и остеопороза, после 5-годишен прием на Феминорм или Феминорм Дуо и после престанокот со лечење со синтетски хормони.

Состав
Чување

На суво место, недостапно за деца, на температура под 30С.

Често поставувани прашања

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Libero enim sed faucibus turpis in eu. Consequat id porta nibh venenatis cras sed felis eget. Sit amet tellus cras adipiscing enim eu turpis egestas. Facilisis sed odio morbi quis. Sagittis id consectetur purus ut faucibus pulvinar. Pharetra diam sit amet nisl suscipit adipiscing bibendum. Convallis convallis tellus id interdum velit laoreet id donec. Malesuada bibendum arcu vitae elementum curabitur. Vel facilisis volutpat est velit egestas dui id ornare arcu. Venenatis lectus magna fringilla urna. Eget nunc lobortis mattis aliquam faucibus purus in. Viverra nam libero justo laoreet. Quam vulputate dignissim suspendisse in est. Placerat orci nulla pellentesque dignissim enim sit amet venenatis urna. Ipsum suspendisse ultrices gravida dictum fusce ut. Nunc id cursus metus aliquam eleifend mi in nulla.

Nisi lacus sed viverra tellus in hac habitasse platea dictumst. Suspendisse sed nisi lacus sed viverra tellus. Vestibulum sed arcu non odio euismod lacinia at quis risus.

Description

Feminorm Osteo/ Феминорм Остео

За менопауза и здрави коски