ИНСАДЕНТ

solucaps (течни капсули)

Стоматолошко средство со благопријатен ефект на пародонтозата.

Количина
425.00 ден

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 150 денари.

Опис

INSADENT®/ИНСАДЕНТ®

Здрави гингиви за здрави заби

Што претставува ИНСАДЕНТ

Стоматолошко средство со благопријатен ефект на пародонтозата.

Секоја капсула содржи висококвалитетен стандардизиран екстракт од десапонифицирана фракција на Zea Mays (пченка) 30mg и фолна киселина 200mcg.

Намена при
  • При некои заболувања на гингивите и пародонтот: воспаление на гингивите и пародонтот (гингивити и пародонтоза);
  • За отстранување на лош здив од устата и при секундарна ксеростомија (сувост на уста) од медикаментозно потекло.
  • Покажува противвоспалително и регенерирачко дејство на сврзното ткиво и епителот во усната шуплина.
  • Ја намалува ресорпцијата на алвеоларната коска.
  • Ја зголемува продукцијата на плунката и ја намалува нејзината вискозност.
Дозирање
  • При гингивит и пародонтоза Инсадент се зема по 1 течна капсула 2 пати дневно, непосредно пред јадење во период од 3 месеци.
  • При други состојби, производот се зема од 1 до 2 течни капсули дневно.
  • Инсадент не се препорачува кај мали деца.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Состав
Чување

Да се чува на суво место, недостапно за деца, на температура под 25оС.

Често поставувани прашања

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Libero enim sed faucibus turpis in eu. Consequat id porta nibh venenatis cras sed felis eget. Sit amet tellus cras adipiscing enim eu turpis egestas. Facilisis sed odio morbi quis. Sagittis id consectetur purus ut faucibus pulvinar. Pharetra diam sit amet nisl suscipit adipiscing bibendum. Convallis convallis tellus id interdum velit laoreet id donec. Malesuada bibendum arcu vitae elementum curabitur. Vel facilisis volutpat est velit egestas dui id ornare arcu. Venenatis lectus magna fringilla urna. Eget nunc lobortis mattis aliquam faucibus purus in. Viverra nam libero justo laoreet. Quam vulputate dignissim suspendisse in est. Placerat orci nulla pellentesque dignissim enim sit amet venenatis urna. Ipsum suspendisse ultrices gravida dictum fusce ut. Nunc id cursus metus aliquam eleifend mi in nulla.

Nisi lacus sed viverra tellus in hac habitasse platea dictumst. Suspendisse sed nisi lacus sed viverra tellus. Vestibulum sed arcu non odio euismod lacinia at quis risus.

Description

INSADENT®/ИНСАДЕНТ®

Здрави гингиви за здрави заби