ОКОЛУТ

30 растителни капсули

Активните состојки на Околут се пречистени природни очни пигменти.

Количина
416.00 ден

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 150 денари.

Опис

OCOLUT®/ОКОЛУТ®
растителни капсули)
За добар вид

Што претставува ОКОЛУТ

Активните состојки на Околут се пречистени природни очни пигменти – лутеин и зеаксантин. Секоја растителна капсула Околут содржи 6mg чист лутеин и 450mcg зеаксантин. Испитувања на Харвардскиот универзитет докажуваат, дека 6mg лутеин дневно го намалува ризикот од повреди на макулата со 43%. Имено, затоа е создаден Околут, кој ја обезбедува дневната потреба од очни пигменти.

 

Намена при

Околут треба да се користи, кога се уште не настанало нарушување на видот. При:

  • Ризик од макуларна дегенерација и катаракта
  • Работа со компјутер и уморни очи
  • Намалена острина на видот, проблеми со ноќно гледање и кратковидост
  • За покривање на дневните потреби од лутеин и зеаксантин

Освен за профилакса, Околут е погоден и за деца со нарушен вид.

Дозирање
  • По 1 растителна капсула 1 – 2 пати дневно после јадење.
  • Кај деца – по 1 растителна капсула дневно после јадење.

За да има ефект, препатот треба да се зема подолго време.

Состав
Чување

На суво место, недостапно за деца, на температура под 25оС.

Често поставувани прашања

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Libero enim sed faucibus turpis in eu. Consequat id porta nibh venenatis cras sed felis eget. Sit amet tellus cras adipiscing enim eu turpis egestas. Facilisis sed odio morbi quis. Sagittis id consectetur purus ut faucibus pulvinar. Pharetra diam sit amet nisl suscipit adipiscing bibendum. Convallis convallis tellus id interdum velit laoreet id donec. Malesuada bibendum arcu vitae elementum curabitur. Vel facilisis volutpat est velit egestas dui id ornare arcu. Venenatis lectus magna fringilla urna. Eget nunc lobortis mattis aliquam faucibus purus in. Viverra nam libero justo laoreet. Quam vulputate dignissim suspendisse in est. Placerat orci nulla pellentesque dignissim enim sit amet venenatis urna. Ipsum suspendisse ultrices gravida dictum fusce ut. Nunc id cursus metus aliquam eleifend mi in nulla.

Nisi lacus sed viverra tellus in hac habitasse platea dictumst. Suspendisse sed nisi lacus sed viverra tellus. Vestibulum sed arcu non odio euismod lacinia at quis risus.

Description

OCOLUT®/ОКОЛУТ®
растителни капсули)
За добар вид