Оксибор Форте

tablets (таблети)

Моќна комбинација од антиоксиданси, која му помага на организмот.

Количина
612.00 ден

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 150 денари.

Опис

OXYBOR FORTE®/ОКСИБОР ФОРТЕ®

Моќна комбинација од антиоксиданси

Што претставува Оксибор Форте

Моќна комбинација од антиоксиданси, која му помага на организмот да се избори со дејството на потенцијално опасните слободни радикали. Неопходна за нормалното функционирање на организмот и имуниот систем.

Намена при

Го штити организмот од дејството на слободните радикали – кои се причина за:

 • Стареење на организмот;
 • Атеросклероза;
 • Стрес, депресија, малигни заболувања;
 • Психички и физички замор;
 • Катаракта.
 • Ја подобрува умствената способност.
 • Има особено благопријатен ефект на функциите на крвните садови и формирањето на крв, вклучувајќи и при висок крвен притисок и пародонтоза.
 • Го штити организмот од штетното влијание на слободните радикали, при што го забавува процесот на стареење.
 • Покажува комплексно дејство на кожата, косата, очите и гингивите.
 • Го помага интраклеточното дишење.
 • Го стимулира имуниот систем.
 • Покажува заштитно дејство на срцето.
 • Го одржува доброто здравје.
 • Го подобрува видот.
Дозирање
 • По 1 таблета дневно, после јадење.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Состав
Чување

На суво, недостапно за деца место, на температура под 25С.

Често поставувани прашања

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Libero enim sed faucibus turpis in eu. Consequat id porta nibh venenatis cras sed felis eget. Sit amet tellus cras adipiscing enim eu turpis egestas. Facilisis sed odio morbi quis. Sagittis id consectetur purus ut faucibus pulvinar. Pharetra diam sit amet nisl suscipit adipiscing bibendum. Convallis convallis tellus id interdum velit laoreet id donec. Malesuada bibendum arcu vitae elementum curabitur. Vel facilisis volutpat est velit egestas dui id ornare arcu. Venenatis lectus magna fringilla urna. Eget nunc lobortis mattis aliquam faucibus purus in. Viverra nam libero justo laoreet. Quam vulputate dignissim suspendisse in est. Placerat orci nulla pellentesque dignissim enim sit amet venenatis urna. Ipsum suspendisse ultrices gravida dictum fusce ut. Nunc id cursus metus aliquam eleifend mi in nulla.

Nisi lacus sed viverra tellus in hac habitasse platea dictumst. Suspendisse sed nisi lacus sed viverra tellus. Vestibulum sed arcu non odio euismod lacinia at quis risus.

Description

OXYBOR FORTE®/ОКСИБОР ФОРТЕ®

Моќна комбинација од антиоксиданси